Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził auto, bo był pijany

Data publikacji 06.07.2015

Powybijane szyby i lusterka citroena to wynik agresywnego zachowania 21-latka. Nietrzeźwego mężczyznę tuż po zdarzeniu zatrzymali grodziscy policjanci. Właściciel auta wycenił straty na 4 tysiące złotych. Konrad K. usłyszał zarzut uszkodzenia pojazdu. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

Grodziscy policjanci zostali wezwani na interwencję w okolicy stacji PKP w związku z uszkodzeniem busa. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że citroen jumper ma powybijane wszystkie szyby i lusterka. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania opisanego przez świadków młodego mężczyzny, który miał być sprawcą uszkodzeń.

Kilka ulic dalej mundurowi zauważyli dwie osoby, z których jedna była podobna do ustalonego rysopisu. Podczas legitymowania 21-latka policjanci zauważyli rany na jego rękach. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Podczas dalszych czynności policjanci potwierdzili, że to właśnie ten mężczyzna mógł brać udział w uszkodzeniu citroena. Właściciel pojazdu wycenił swoje straty na 4 tysiące złotych. Po wytrzeźwieniu Konrad K. usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do winy i wyjaśnił, że powodem jego zachowania był stan nietrzeźwości. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

ea/kz

Powrót na górę strony