Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekając przed policjantami, skrył się w psiej budzie

Data publikacji 01.07.2015

Funkcjonariusze z wydziału patrolowego z Otwocka po pościgu zatrzymali sprawcę włamania do jednego z otwockich szpitali, gdzie z pomieszczenia gospodarczego skradł między innymi wiertarki, tarcze do cięcia i kleje. Podejrzewany szukał schronienia nawet w psiej budzie, z której trafił wprost do policyjnej celi.

Było przed godziną 6.00 rano, gdy oficer dyżurny komendy w Otwocku otrzymał informację o mężczyźnie, który włamał się do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na terenie budowy przy jednym z otwockich szpitali. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze z wydziału prewencji zauważyli mężczyznę, który na ich widok podjął próbę ucieczki. Zaczął on przeskakiwać przez ogrodzenia kolejnych znajdujących się wokół szpitala posesji.

Mundurowi nie odpuścili, a przeprowadzony przez nich pościg doprowadził ich na jedno z prywatnych podwórek. I to właśnie tam policjanci odnaleźli 29-letniego moeszkańca Otwocka, który z obawy przed zatrzymaniem skrył się w psiej budzie skąd trafił do policyjnej celi.

Funkcjonariusze przy zatrzymanym ujawnili również skradzione przedmioty w tym wiertarkę, wiertła, tarcze do cięcia, tuby akrylowe i silikonowe, lakiery, wałki do malowania oraz dwa głośniki.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

js/aw

Powrót na górę strony