Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł przez wykroczenie

Data publikacji 30.06.2015

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli kierowcę ciężarowego citroena. Mężczyzna na oczach funkcjonariuszy popełnił wykroczenie drogowe. Sądził, że będzie bezkarny. Tak się nie stało. Kontrola 39-letniego kierowcy nie zakończyła się ani na pouczeniu, ani na mandacie. Mężczyzna będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zwrócili uwagę na ciężarowego citroena jadącego ulicą Millenium w Głoskowie. Jego kierowca najprawdopodobniej nie widział patrolu. Myśląc, że nikt nie zauważy jego nieprzepisowej jazdy, popełnił wykroczenie. Zdziwił się, kiedy został zatrzymany.

39-latek był trzeźwy, jednak kiedy policjanci zaczęli sprawdzać dokumenty, mężczyzna zaczął się niepokoić i początkowo podał dane osobowe swojego kolegi. Okazało się, że nie ma prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym, funkcjonariusze uzyskali informację, że mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zakaz został orzeczony prawomocnym wyrokiem sądu na okres 8 lat za kierowanie pod wpływem alkoholu i obowiązuje do kwietnia 2017 roku. Sprawą 39-latka zajęli się policjanci z dochodzeniówki. Mężczyzna będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego i popełnione wykroczenie drogowe. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pobawienia wolności.

hkk/aw
 

Powrót na górę strony