Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po zarzutach trafił do zakładu karnego

Data publikacji 20.06.2015

Policyjna zasadzka na 21-letniego Kamila P. podejrzanego o dokonanie wielu włamań i kradzieży w jego rodzinnym mieście Kałuszynie, zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. Kamilowi P. przedstawiono 6 zarzutów karnych dotyczących popełnienia 5 włamań i 1 kradzieży. Na podstawie nakazu doprowadzenia w jednej ze spraw karnych, Kamil P. wprost z policyjnej celi, w konwoju został przewieziony do zakładu karnego. Grozi mu jeszcze odpowiedzialność karna za przestępstwa, o których popełnienie został ostatnio podejrzany.

Na przełomie kwietnia i maja na terenie Kałuszyna miały miejsce kradzieże i włamania, między innymi do budynków gospodarczych, a także kwiaciarni, kiosku z gazetami i lodziarni. Łupem złodziei padały głównie pieniądze. W przypadku pomieszczeń gospodarczych były to również przedmioty wykonane z metalu, takie które prawdopodobnie miały być później sprzedane na skupach złomu.

Policjanci z miejscowego posterunku ustalili wstępnie, że podejrzanym o dokonywanie przestępstw może być 21-letni Kamil P. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać mężczyznę. Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie miejsca, w których mógł próbować ukrywać się Kamil P.  W końcu udało się namierzyć prywatną posesję w Kałuszynie, gdzie 21-latek mógł przebywać.

Policjanci zaplanowali zasadzkę i dokładnie obstawili wszystkie posesje, przylegające do tej, na której mógł ukrywać się podejrzany. Do akcji zaangażowano kryminalnych, policjantów z prewencji z Mińska Mazowieckiego i przewodników z psami służbowymi, a także funkcjonariuszy z miejscowego posterunku.

Kiedy tylko w miejscu zasadzki pojawił się 21-latek, policjanci ruszyli w jego kierunku. Kamil P. próbował uciekać, lecz bezskutecznie. Funkcjonariusze nie dali mu szans, dogonili go, obezwładnili, a następnie przewieźli do policyjnego aresztu.

Kamilowi P. przedstawiono łącznie 6 zarzutów karnych, w tym popełnienia 5 włamań i 1 kradzieży. 21-latek zaraz po policyjnym przesłuchaniu, został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną wobec niego karę pozbawienia wolności. Czekaja go jeszcze kolejne rozprawy karne.

dn

 

Powrót na górę strony