Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znęcanie się

Data publikacji 15.06.2015

Policjanci zatrzymali obywatela Rumunii podejrzewanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną. Pokrzywdzona przez 5 lat nie zgłaszała niczego Policji. Kiedy jednak 59-letni mężczyzna wybił jej szczękę i na jej oczach ostrzył nóż grożąc, że za chwilę ją nim zabije, wezwała patrol. Zatrzymany usłyszał zarzut, grozi mu do 5 lat poznawienia wolności.

Kilkanaście minut po 15.00 policjanci z patrolówki zostali wezwani na interwencję do mieszkania na terenie Grochowa. Pomocy wzywała kobieta.Twierdziła, że jej konkubent znęca się nad nią psychicznie i fizycznie i to od około 5 lat. Nigdy wcześniej niczego nie zgłaszała Policji, natomiast ostatnio doszło do tak gwałtownego wybuchu agresji ze strony mężczyzny, który złamał zawiadamiającej szczękę. W dniu interwencji na jej oczach ostrzył nóż i groził, że za chwilę ją nim zabije.

Kobieta stwierdziła, że 59-latek nadużywa alkoholu i wówczas awanturuje się, wyzywa ją, poniża i bije. Mundurowi zatrzymali wskazanego obywatela Rumunii, miał 1,7 promila alkoholu we krwi. Trafił do policyjnej celi. W wydziale dochodzeniowo-śledczym policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków, a po zgromadzeniu wszystkich dowodów przedstawili 59-latkowi zarzut.

Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/jw
 

Powrót na górę strony