Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci "drogówki" wśród rowerzystów

Data publikacji 30.05.2015

Policjanci warszawskiej "drogówki" nawiązali współpracę z Warszawską Masą Krytyczną w zakresie profilaktyki. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, policjant Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego KSP przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się rowerzystów po drogach.

Policjanci każdorazowo zabezpieczają przejazdy Warszawskiej Masy Krytycznej. Na codzień zwracają uwagę na nieprawidłowe zachowania rowerzystów, jak również na błędy innych uczestników ruchu w stosunku do cyklistów. Jednak trudna sytuacja rowerzystów na drogach zmusza do podejmowania coraz nowych działań w zakresie poprawy ich bezpieczeństwa. Dlatego też w Wydziale Ruchu Drogowego przy ul. Waliców 15 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Warszawskiej Masy Krytycznej. Policjanci zaproponowali współpracę w zakresie podjęcia wspólnych wysiłków na rzecz przede wszystkim edukacji. Jednym z elementów działań mają być krótkie wystąpienia przed rozpoczęciem przejazdu przez Warszawę. Policjanci będą przypominać podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz zwracać uwagę kierujących jednośladami na najczęściej popełniane przez nich błędy.
Dzisiejsze wystąpienie spotkało się z ciepłym przyjęciem i rokuje na dalszą dobrą współpracę ze środowiskami rowerowymi.

Powrót na górę strony