Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata Społeczna w Kałuszynie

Data publikacji 29.05.2015

Kilkadziesiąt osób, w tym radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, a przede wszystkim mieszkańcy miasta i gminy Kałuszyn, wzięli udział w debacie społecznej zorganizowanej przez Burmistrza Mariana Soszyńskiego i Komendanta Komisariatu Policji w Mrozach podinspektora Leszka Murawskiego. W debacie wziął udział również Komendant Powiatowy Policji nadkomisarz Bartłomiej Dydek wraz z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego nadkomisarzem Piotrem Wojdą. Podczas debaty złożono szereg postulatów i wniosków dotyczących między innymi skutecznego przeciwdziałania kradzieżom i poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do tej pory w powiecie mińskim odbyły się już 2 debaty powiatowe zorganizowane w Mińsku Mazowieckim, pierwsza w 2012 roku, druga w 2014 roku oraz 3 miejsko-gminne w 2013 roku, w Sulejówku, Halinowie oraz w Dębem Wielkim. W 2014 roku policjanci zorganizowali kolejne dwie debaty gminne w Dobrem i Cegłowie.

Wczorajsza debata w Kałuszynie jest pierwszą debatą gminną zorganizowaną przez policjantów w 2015 roku. Kolejne tego rodzaju spotkanie jest planowane w drugiej połowie czerwca dla mieszkańców gminy Latowicz.

Postulaty, które mieszkańcy składali podczas poprzednich debat, były realizowane nie tylko przez Policję, ale też przez inne podmioty czy też instytucje, do których wnioski te były od razu przekazywane.

Na debatę społeczną w Kałuszynie przybyło prawie 40 osób, w tym radnych, sołtysów, dyrektorów szkół oraz mieszkańców.

Podczas debaty na pytania odpowiadał Burmistrz Kałuszyna Marian Soszyński, Komendant Powiatowi Policji nadkomisarz Bartłomiej Dydek, a także Komendant Komisariatu Policji w Mrozach podinspektor Leszek Murawski. W sferach dotyczących poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym głos zabierał nadkomisarz Piotr Wojda z mińskiej drogówki.

Oprócz tematów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, szczególną uwagę poświęcono wybrykom chuligańskiemu, niszczeniu mienia i kradzieżom na prywatnych posesjach. Uczestnicy debaty postulowali między innymi zwiększenie policyjnych patroli w miejscach wskazanych jako zagrożone.

Na zakończenie debatę podsumowano. Burmistrz Marian Soszyński podkreślił potrzebę realizacji tego typu spotkań, natomiast Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim zapewnił o policyjnym zaangażowaniu w realizację składanych postulatów.

ea/dn
 

Powrót na górę strony