Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z uczniami na temat agresji

Data publikacji 29.05.2015

Wczoraj w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie czterech klas Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Maz. uczestniczyli w spotkaniach z policjantką. Tematem zajęć było zapobieganie agresji i przemocy. Uczestnicy obejrzeli film edukacyjny i odpowiedzieli na liczne pytania policyjnego profilaktyka. Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystają z praktycznych i prawnych informacji przekazanych podczas spotkań.

Policjantka grodziskiej komendy zajmująca się profilaktyką przeprowadziła wczoraj spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Maz. Na trwający także w tej placówce Tydzień Bezpieczeństwa został zaplanowany temat agresji i przemocy. Policjantka po krótkim objaśnieniu tematu zaprezentowała film profilaktyczny związany z tym zagadnieniem. Poprzez analizę i komentowanie poszczególnych scen z filmu uczniowie podali wiele praktycznych przykładów agresywnych zachowań i sposobów radzenia sobie z nimi.

Pytaniami i dodatkowymi informacjami prawnymi policjantka uświadamiała uczniom potrzebę właściwego reagowania na przemoc. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się także, że wiele form przemocy występuje nie tylko w realnym świecie, ale także za pośrednictwem sieci. W tym zakresie także uczniowie otrzymali informacje o sposobach zapobiegania takim sytuacjom.

kz/aw

Powrót na górę strony