Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Został rozpoznany, bo nagrała go kamera

Data publikacji 29.05.2015

Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Piotr W. wraz ze swoim kompanem zabrali z mieszkania biżuterię, pieniądze oraz kosmetyki. 28-latek wpadł, bo został rozpoznany dzięki publikacji nagrania. Zatrzymanie drugiego ze sprawców to już tylko kwestia czasu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na naszych stronach internetowych opublikowaliśmy wykadrowane zdjęcia z nagrania kamery umieszczonej przed jednym z budynków na Solcu, gdzie w kwietniu doszło do przestępstwa.

Nieznani jeszcze wtedy sprawcy wieczorem, wykorzystując nieobecność domowników, po wyłamaniu wkładki zamka w drzwiach dostali się  do mieszkania, z którego ukradli pieniądze, biżuterię oraz kosmetyki.

Sprawą zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Wykonali szereg czynności mających na celu ustalenie danych personalnych osób zamieszanych w to przestępstwo i ich zatrzymanie.

Przełom w prowadzonym postępowaniu przyniosła szczegółowa analiza nagrania z kamery przemysłowej oraz publikacja wizerunków osób podejrzewanych o ten czyn.

Dzięki przekazanym informacją policjanci ustalili miejsce przebywania jednego z podejrzewanych o to przestępstwo mężczyzn i zatrzymali Piotra W. Jak mówią prowadzący sprawę policjanci, zatrzymanie zamieszanego w to przestępstwo kompana 28-latka to już tylko kwestia czasu.  

rsz/aw

Powrót na górę strony