Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował po narkotykach i z narkotykami

Data publikacji 29.05.2015

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kierownicę mitsubishi pod wpływem narkotyków. Mężczyzna nie tylko kierował po zażyciu marihuany i kokainy, ale również nie posiadał przy sobie dokumentów, a w samochodzie i przy nim policjanci znaleźli kolejne środki odurzające. Teraz 42-latek odpowie za popełnione czyny. Za prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Uwagę policjantów patrolujących ulice Woli zwrócił kierowca mitsubishi, który na ich widok nagle gwałtownie przyśpieszył. W samochodzie znajdowały się dwie osoby. Siedzący za kierownicą Piotr W. od początku policyjnej kontroli zachowywał się nerwowo. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy kierujący nie jest pod wpływem narkotyków. Badanie wykazało, że zanim 42-latek wsiadł za kierownicę zażywał marihuanę i kokainę. Jak się potem okazało, mężczyzna nie posiadał również przy sobie prawa jazdy i podawał policjantom fałszywe dane.

W czasie kontroli policjanci przy nim i w samochodzie znaleźli kolejne środki odurzające, łącznie zabezpieczyli 0,81 grama marihuany i 1,14 grama mefedronu.

Piotr W. usłyszał już zarzuty za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków oraz za posiadanie środków odurzających. Teraz o wysokości kary zadecyduje sąd. Ponadto 42-latek odpowie za popełnione wykroczenia.

ea/jb
 

Powrót na górę strony