Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali artykuły sportowe z zastrzeżonymi znakami towarowymi

Data publikacji 28.05.2015

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący służbę z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 osób podejrzanych o handel odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przy obywatelach Polski i Wielkiej Brytanii zabezpieczono kilka toreb z szalikami i koszulkami europejskich drużyn piłkarskich. Suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszy mecz na stadionie narodowym był wielkim sportowym wydarzeniem i świętem dla fanów piłki nożnej. Znalazły się jednak też osoby, które postanowiły fakt obecności licznie zgromadzonych przed stadionem kibiców wykorzystać do własnych celów.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący wczoraj służbę w pobliżu stadionu z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 mężczyzn, którzy sprzedawali szaliki i koszulki europejskich drużyn piłkarskich z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

W sumie w krótkich odstępach czasu przy trzech obywatelach Polski i kolejnych trzech tym razem obywatelach Wielkiej Brytanii ujawniono ponad 160 szalików i koszulek, a suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli także od zatrzymanych gotówkę w polskiej i zagranicznej walucie.

Zgodnie z art.305 ust.1 Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej za to przestępstwo zatrzymanym grozi kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.93 MB)

Nagranie audio Wypowiedź: Edyta Adamus Zespół Prasowy KSP

Pobierz plik Wypowiedź: Edyta Adamus Zespół Prasowy KSP (format mp3 - rozmiar 1011.03 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony