Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadon zakończył służbę w otwockiej komendzie

Data publikacji 28.05.2015

Po dziewięciu latach na zasłużony odpoczynek odchodzi dziś Zadon - owczarek niemiecki, od początku pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku. Zadon wraz ze swoim przewodnikiem, aspirantem Markiem Terczyńskim, tworzyli duet niezwykły, a co najważniejsze skuteczny.

Przed dziewięciu laty aspirant Marek Terczyński został oddelegowany na policyjny kurs dla przewodników psów tropiących i można powiedzieć, że to właśnie tam sam pies wybrał go spośród wielu innych policjantów.

Przez wspólne lata służby Zadon odnosił liczne sukcesy - odnajdywał zaginione i poszukiwane osoby, doprowadził do odnalezienia skradzionej elektroniki wartości ponad 40 tysięcy złotych, a w ubiegłym roku, gdy wszelkie negocjacje zawiodły - obezwładnił mężczyznę grożącego wysadzeniem budynku w Józefowie.

Zadon wzorowo sprostał policyjnej służbie, a ponadto odnosił sukcesy na corocznych mistrzostwach Polski dla przewodników i psów policyjnych. Zawsze znajdował się w pierwszej dziesiątce najlepszych psów tropiących pełniących służbę w garnizonie stołecznym.

Żegnając go, dziękujemy mu za wspólną służbę. Wierzymy, że nowe miejsce zapewni mu zasłużony wypoczynek i zabawę. Najważniejsze zarówno dla niego, jak i jego przewodnika jest to, że nadal będą blisko siebie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, w tym przewodniczący związków zawodowych, zadeklarowali stałą pomoc finansową na wyżywienie i zakup lekarstw dla Zadona.

js/aw

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.58 MB)

Powrót na górę strony