Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant podziękował warszawskiemu taksówkarzowi za jego postawę

Data publikacji 28.04.2015

Wczoraj o godzinie 14:30 Komendant Rejonowy Policji Warszawa I inspektor Sławomir Piekut gościł u swoim gabinecie Pana Cezarego Klukowskiego. Komendant, przekazując drobny upominek oraz pamiątkowy grawer, podziękował warszawskiemu taksówkarzowi za to, że dzięki swojemu zaangażowaniu uchronił starszą osobę przed utratą środków finansowych w oszustwie metodą „na policjanta”.

Pod koniec marca tego roku 65-letni mężczyzna był gotów przelać 18.000 złotych na zagraniczne konto zaraz po rozmowie telefonicznej z rzekomą krewną i fałszywym policjantem. W tym celu taksówką udał się do jednego z oddziałów banku.

Dzięki determinacji oficera dyżurnego śródmiejskiej policji, który błyskawicznie „namierzył” kierowcę taksówki i zaangażowaniu w sprawę właśnie Pana Cezarego Klukowskiego nie doszło do zrealizowania przelewu.

Warszawski taksówkarz dogonił 65-latka i w ostatniej chwili będąc już w banku ostrzegł pokrzywdzonego, aby zaniechał transakcji tłumacząc, że właśnie padł ofiarą przestępców działających metodą „na policjanta”.

„Takie zachowanie jest godne naśladowania i ma ogromne znaczenie społeczne, przyczynia się także do zapobiegania przestępstwom oraz do skutecznej ochrony mienia obywateli. Dzięki takiej podstawie wspólnie przyczyniamy się do tego, by w naszym otoczeniu było bezpiecznie ”- powiedział insp. Sławomir Piekut dziękując warszawskiemu taksówkarzowi.

ea/rsz

Powrót na górę strony