Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek okradał ojca i posiadał narkotyki

Data publikacji 15.04.2015

Z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie zwrócili się policjanci z wołomińskiej komendy wobec 15-latka. Chłopak okradał z pieniędzy swojego ojca, przywłaszczył konsolę PSP oraz telefon komórkowy należący do rodziców, które następnie sprzedał. Swoim zachowaniem naraził najbliższych na starty materialne sięgające kwoty blisko 13 tys. złotych. W pokoju zajmowanym przez chłopka policjanci znaleźli też środki odurzające w postaci marihuany. Decyzją sadu rodzinnego 15-latek został umieszczony w schronisku dla nieletnich.

Funkcjonariusze zespołu do spraw nieletnich wołomińskiej komendy zostali powiadomieni przez najbliższych 15-letniego chłopaka o przestępstwach, jakich ten dopuścił się na ich osobach. Jak ustalili policjanci, od stycznia 2014r. do marca 2015r. wielokrotnie okradał swojego ojca, zabierając z jego portfela pieniądze na łączną kwotę 10 tys. złotych. W tym samym czasie dopuścił się również przywłaszczenia należących do rodziców: konsoli PSP i telefonu komórkowego wartych blisko 3000 złotych. Przedmioty te wyniósł z domu i sprzedał.

Informacje, jakie uzyskali na temat 15-latka policjanci, wskazywały dodatkowo, że ten może zażywać i posiadać środki odurzające. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, w pokoju zajmowanym przez chłopaka funkcjonariusze znaleźli szklaną fifkę oraz torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego. Łącznie policjanci znaleźli niewielką ilość marihuany.

15-latek nie tylko dopuszczał się popełniania czynów karalnych przeciwko mieniu na szkodę osób najbliższych oraz z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, lecz również zaniedbywał realizację obowiązku szkolnego. Zastosowany wobec niego na czas trwania postępowania o demoralizację środek wychowawczy w postaci kuratora sądowego, też nie przynosił oczekiwanego rezultatu.

Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich przesłuchali chłopaka w charakterze nieletniego sprawcy czynów karalnych, w tym przywłaszczenia mienia i posiadania środków odurzających, po czym całość materiałów skierowali z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie. Sąd postanowił umieścić 15-latka w schronisku dla nieletnich na okres najbliższych 3-miesięcy.

ea/ts
 

Powrót na górę strony