Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za groźby i uszkodzenie

Data publikacji 31.03.2015

Policjanci z Ursynowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie witryny sklepowej i kierowanie gróźb karalnych. Mundurowi interweniowali po tym, jak otrzymali zgłoszenie o agresywnym kliencie sklepu. 30-latek miał najpierw rzucić koszem na śmieci w szybę, a potem straszyć pracowników nożem. Funkcjonariusze przedstawili mu już trzy zarzuty. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Mundurowi otrzymali wezwanie dotyczące agresywnego klienta sklepu. Z przekazanych od pracowników informacji wynikało, że młody mężczyzna został przyłapany na kradzieży alkoholu. Kiedy opuścił sklep, miał, jak wynikało z ich relacji, wyrwać kosz na śmieci, rzucić nim w witrynę i uciec. Jednak wrócił po jakimś czasie i wtedy prawdopodobnie wyciągnął nóż, grożąc przy tym śmiercią pracownikowi sklepu i ochrony.

Policjanci ustalili, że mężczyzna oddalił się prawdopodobnie w kierunku ulicy ZWM. Chwilę później wylegitymowali w tym rejonie 30-latka mogącego mieć związek z wydarzeniami w sklepie. Michał O. tłumaczył mundurowym, że rzeczywiście był w sklepie, gdzie doszło do awantury, ale nikomu nie groził i nic nie zniszczył. Funkcjonariusze przewieźli go do komisariatu, gdzie zbadali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przyjęli zawiadomienia o groźbach karalnych oraz o uszkodzeniu szyby wystawowej i kosza. Wartość strat oszacowano na kwotę 1.900 złotych. Funkcjonariusze przedstawili już trzy zarzuty 30-latkowi. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

ea/mb

Powrót na górę strony