Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Syn przeciwko matce

Data publikacji 31.03.2015

Policjanci z Wawra zatrzymali 41-letniego Macieja B. Mężczyzna od 5 lat znęcał się nad swoją matką. Głównie stosował przemoc psychiczną, ale zdarzało się również, że szarpał ją i ciągnął za włosy, od jakiegoś czasu coraz częściej groził jej śmiercią, o czym mówił nawet innym członkom rodziny. Mężczyzna usłyszał zarzut, a prokurator zastosował wobec podejrzanego zakaz zbliżania się do matki na odległość mniejszą niż 100 metrów, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz dozór dwa razy w tygodniu.

To była druga w ciągu dwóch dni interwencja policjantów z Wawra pod tym samym adresem. Pomocy wzywała kobieta, wskazała syna jako tego, który groził jej że ją zabije, a także, jak przyznała, od 5 już lat znęca się nad nią zarówno psychicznie jak i fizycznie.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że 41-letni Maciej B. wyzywa ją, ubliża, zamyka w domu, godzinami zmusza do siedzenia w jednym pokoju przed telewizorem, a od jakiegoś czasu coraz częściej grozi, że ją zabije, o tym zamiarze poinformował nawet swojego wuja.

Policjanci błyskawicznie zareagowali i zatrzymali 41-latka. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Śledczy z komisariatu przy ulicy Mrówczej przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków i przedstawili zatrzymanemu zarzut.

W prokuraturze podjęto decyzję o zastosowaniu dozoru dwa razy w tygodniu, a do tego nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania, zakaz zbliżania się na odległość 100 metrów .

ea/jw
 

Powrót na górę strony