Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w pościgu z kradzionym paliwem

Data publikacji 27.03.2015

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego mińskiej komendy zatrzymali w pościgu 33-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, podejrzanego o kradzież ponad 50 litrów oleju napędowego na stacji w Stojadłach. Policjanci ustalili, że tablice rejestracyjne, które miały utrudnić identyfikację auta, pochodziły z innego samochodu. 33-latkowi przedstawiono już zarzut karny popełnienia kradzieży. Policjanci z zespołu do spraw wykroczeń i postepowań administracyjnych przekażą teraz materiały z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Policjanci z mińskiej patrolówki odebrali drogą radiową komunikat za osobowym volvo, którym miał uciekać mężczyzna podejrzany o kradzież paliwa na stacji w Stojadłach. W pościg za nim ruszył też jeden z pracowników, który utrzymywał stały kontakt z oficerem dyżurnym, przekazując informacje o kierunku ucieczki opisywanego samochodu.

W Starogrodzie, w gminie Siennica, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli auto odpowiadające opisowi tego, którym miał uciekać potencjalny sprawca kradzieży.

Pomimo tego, że zauważony przez mundurowych samochód miał inne tablice rejestracyjne od tych, które zarejestrowano na stacji, policjanci zatrzymali volvo do kontroli.

Podczas sprawdzenia zawartości bagażnika policjanci ujawnili bańki z paliwem. 33-letni kierowca, pochodzący z powiatu garwolińskiego, przyznał się, że na stację podjechał na innych tablicach rejestracyjnych, a uciekając zdjął je z pojazdu i wyrzucił.

Mężczyzna trafił na policyjne przesłuchanie. Funkcjonariusze z zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych przedstawili mu zarzut popełnienia kradzieży paliwa i przesłuchali w charakterze obwinionego.  

Teraz 33-latek odpowie za kradzież przed sądem. Tam właśnie razem z materiałami sprawy trafi wniosek o jego ukaranie.

dn/aw

 

Powrót na górę strony