Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór i poręczenie majątkowe w sprawie o łapówkę

Data publikacji 27.03.2015

Policjanci z komisariatu w Sulejówku zatrzymali podczas kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę, który miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie. Podczas czynności policyjnych związanych z kontrolą drogową, kierowca próbował wręczyć policjantom plik banknotów, aby ci odstąpili od interwencji. Policjanci odmówili, a 50-letni Janusz O. trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości i udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom w celu skłonienia ich do naruszenia prawa. Wobec 50-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze – policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Sulejówku na ulicy Kutrzeby zatrzymali do kontroli vana, którym kierował 50-letni Janusz O. z województwa lubelskiego. Badanie alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy i miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie.

Podczas kontroli kierowca wyjął plik banknotów i próbowal go wręczyć policjantom, aby ci odstąpili od kontroli. Propozycja spotkała ze zdecydowana odmową ze strony mundurowych. 50-latka zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Kiedy mężczyzna już wytrzeźwiał, policjanci doprowadzili go do prokuratury. Tam usłyszał dwa zarzuty karne. Pierwszy dotyczył wręczenia policjantom korzyści majątkowej, w celu skłonienia ich do naruszenia prawa, drugi natomiast był związany z jazdą samochodem w stanie nietrzeźwości.

Wobec 50-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenie majątkowe. Podejrzanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dn/aw

 

Powrót na górę strony