Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci skuteczni w walce ze złodziejami paliwa

Data publikacji 26.03.2015

Tylko w ciągu dwóch dni policjanci z Białołęki i Targówka udowodnili dwóm podejrzanym łącznie 38 kradzieży paliwa. Do zdarzeń doszło na terenie garnizonu stołecznego. Za każdym razem mężczyźni tankowali paliwo do zbiornika i odjeżdżali, nie płacąc za nie. Jarosław O. i Emil P. już usłyszeli zarzuty. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z komisariatu Policji na warszawskiej Białołęce i Targówku pracowali nad zdarzeniami związanymi z kradzieżami paliwa. Z analizy spraw wynikało, że sprawcy, poruszając się różnymi markami pojazdów, tankowali paliwo do zbiorników, po czym odjeżdżali, nie płacąc za nie. Okazało się, że do kradzieży dochodziło na terenie  różnych stacji paliw na terenie dzielnic Targówka i Białołęki jak i w innych miejscach garnizonu stołecznego.

 

Emil P. i Jarosław O. zostali zatrzymani. W komisariacie na Białołęce funkcjonariusze postawili Emilowi P. zarzuty za 18 kradzieży paliwa. Natomiast Jarosław O. usłyszał zarzuty w komisariacie na Targówku za łącznie 20 kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Jedna z prowadzonych spraw ma charakter rozwojowy.

 

ms/aw

Nagranie audio Wypowiedź: Konrad Bucholc Zespół Prasowy KSP

Pobierz plik Wypowiedź: Konrad Bucholc Zespół Prasowy KSP (format mp3 - rozmiar 1.68 MB)

Powrót na górę strony