Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za groźby karalne z nożem

Data publikacji 19.03.2015

Policjanci z Wawra zatrzymali 42-letniego Piotra M. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, przykładał bratu do gardła nóż i groził, że go zabije. Funkcjonariusze nie po raz pierwszy interweniowali wobec tego 42-latka, pół roku temu był zatrzymywany w związku z czynną napaścią na policjantów. Teraz odpowie za groźby karalne, został tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze z komisariatu przy ulicy Mrówczej zostali skierowani na interwencję domową w związku z awanturą domową.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego i wskazanego przez niego jego brata. 42-letni Piotr M. był pijany i bardzo agresywny. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że mężczyzna groził mu pobiciem, a nawet zabiciem, a wszystko to robił najpierw wymachując nożem, a potem przystawiając ostrze do jego gardła. Mundurowi zareagowali błyskawicznie, 42-latek został zatrzymany, trafił do policyjnej celi.

Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, zgromadzili dowody. Okazało się, że w przeszłości niejednokrotnie interweniowali już pod tym adresem wobec tego samego człowieka, a pół roku temu Piotr M. był zatrzymany w związku z czynną napaścią na interweniujących funkcjonariuszy.

W prokuraturze została podjęta decyzja o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek, 42-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

ea/jw
 

Powrót na górę strony