Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siekierą chciał wymierzyć sprawiedliwość

Data publikacji 03.03.2015

Policjanci z Błonia zatrzymali Janusza H. Mężczyzna kilka minut wcześniej wykrzykiwał w kierunku sąsiada groźby pozbawienia życia. W ręku 42-latek trzymał siekierę. O pomoc policjantów poprosili sąsiedzi. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika i osadzili w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym w sprawie, aresztował Janusza H. na trzy miesiące.

Dochodziła 11.00, gdy dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który siekierą zaatakował sąsiada. Natychmiast na miejsce skierował załogę patrolowo-interwencyjną. Jak ustalili policjanci, kilka minut wcześniej, gdy pokrzywdzony wyszedł na podwórko, w jego stronę zaczął biec sąsiad. Mężczyzna trzymał w ręku siekierę. Pokrzywdzonemu udało się schronić przed napastnikiem w mieszkaniu. Wtedy mężczyzna zaczął kopać w jego drzwi, jednocześnie grożąc mu pozbawieniem życia.

Policjanci obezwładnili Janusza H. i zatrzymali mężczyznę. Gdy 42-latek wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym w sprawie, zastosował wobec Janusza H. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

ea/ego
 

Powrót na górę strony