Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek zatrzymany za kradzież mieszkaniową

Data publikacji 26.02.2015

Mokotowscy policjanci z wydziału ds. nieletnich i patologii zatrzymali 15-latka podejrzanego o kradzież mieszkaniową. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że nastolatek wyniósł z mieszkania swojej znajomej przedmioty należące do jej rodziców o wartości 20 tysięcy złotych. Sąd zadecydował już o umieszczeniu go w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Do mokotowskich mundurowych wpłynęło zawiadomienie o kradzieży. Z relacji właścicieli mieszkania wynikało, że zniknęły z niego zegarki, dwie pary kolczyków oraz pieniądze. Wartość tych przedmiotów oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci w okresie, w którym doszło do kradzieży w mieszkaniu przebywał kolega córki właścicieli. Nastolatek prawdopodobnie wykorzystał chwilową nieobecność dorosłych i ukradł cenne przedmioty. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że do kradzieży doszło dwukrotnie, w odstępstwie kilkunastu dni.

15-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania przez policjantów z wydziału ds. nieletnich i patologii. Czynności podjęte w tej sprawie przez funkcjonariuszy pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów za dwa czyny karalne. Materiały tej sprawy trafiły natychmiast do sądu, który zadecydował o umieszczeniu nieletniego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.
mb/ij

Powrót na górę strony