Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 23.02.2015

Do policyjnych cel trafiło dwóch mężczyzn, którzy w jednym ze sklepów na terenie Ursynowa ukradli artykuły spożywcze. Piotr D. oraz Daniel A. próbując wyjść z niezapłaconym towarem, zaatakowali interweniujących pracowników ochrony. 28-latek oraz 26-latek trafili w ręce policjantów chwilę później i już usłyszeli zarzuty. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ursynowskiego komisariatu zostali wezwani na interwencję do sklepu, w którym miało dojść do kradzieży. Jak ustalili mundurowi, pracownicy ochrony poza linią kas próbowali zatrzymać klientów, którzy chcieli wyjść z pełnym koszykiem artykułów, za które nie zapłacili. Wtedy wywiązała się między nimi szarpanina, podczas której jeden z ochroniarzy został zaatakowany. Towar wrócił na sklepowe półki, ale mężczyźni uciekli.

Mundurowi podczas czynności wykonywanych w związku z tą sprawą uzyskali informację, że osoby te mogły ukryć się w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy. Tam funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego Piotra D. oraz 27-letniego Daniela A. Obaj zostali już przesłuchani przez policjantów i usłyszeli zarzuty. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież rozbójniczą jako przypadek mniejszej wagi. Może im grozić kara do 5 lat więzienia.
mb/ij

Powrót na górę strony