Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bił żonę po głowie talerzami i deską do krojenia

Data publikacji 17.02.2015

Funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce zatrzymali 55-letniego Dariusza C. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze umieścili sprawcę przemocy w rodzinie w policyjnym areszcie oraz skierowali materiały postępowania do prokuratora rejonowego w Wołominie. Ten postanowił zastosować wobec mężczyzny policyjny dozór, oraz nakazał mu niezwłoczne opuszczenie miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Policjanci z komisariatu w Kobyłce kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Zgłaszająca interwencję kobieta oraz jej małżonek byli doskonale znale miejscowym funkcjonariuszom. W miejscu ich zamieszkania często dochodziło do aktów przemocy psychicznej i fizycznej. Pokrzywdzona powiedziała, że jej mąż nie szczędził jej nie tylko słów obelżywych lecz groził też uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia oraz zniszczeniem domu. Wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas sprawca przemocy w rodzinie bił, szarpał, popychał kobietę, wielokrotnie uderzał ją w głowę talerzami i drewnianą deską do krojenia.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości Dariusza C. wykazało blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Zebrany wobec 55-latka materiał dowodowy funkcjonariusze złożyli w prokuraturze rejonowej w Wołominie. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru, oraz nakazał natychmiastowe opuszczenie miejsca zamieszkania i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ts

Powrót na górę strony