Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za znęcanie się nad 3-letnim dzieckiem

Data publikacji 30.01.2015

Nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania i policyjny dozór dla 40-latka zatrzymanego przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Wiązownie. Jak wynika z przeprowadzonych ustaleń, mężczyzna znęcał się nad swoim 3-letnim dzieckiem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wiązownie uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie gminy może dochodzić do przemocy wobec osoby nieletniej.

Jak wynika z zebranych już materiałów, osobą nieletnią okazało się 3-letnie dziecko, które najprawdopodobniej padło ofiarą  przemocy. Podejrzanym w tej sprawie jest ojciec dziecka nadużywający alkoholu i wykazujący również wobec innych swoich bliskich przejawy agresji.

Policjanci zdecydowali o konieczności natychmiastowego odizolowania mężczyzny od pozostałych członków rodziny. 40-latek trafił do policyjnej celi, a o zaistniałej sprawie natychmiast powiadomiono otwocką prokuraturę.

Wczoraj po południu mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty wynikające z artykułu 207 § 1 kodeksu karnego. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem, zobowiązano go do natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania, a także otrzymał bezwzględny zakaz zbliżania się do członków swojej rodziny.

js/aw

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.3 MB)

Powrót na górę strony