Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjantów podczas interwencji

Data publikacji 27.01.2015

Policjanci z Sulejówka stali się celem ataku ze strony 19-letniego mieszkańca tej miejscowości, którego chcieli ukarać grzywną w formie mandatu karnego za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Funkcjonariusze interweniowali w stosunku do grupy młodzieży, która zachowywała się głośno w rejonie szkoły przy ulicy Kopernika. Podejrzany usłyszał już zarzut znieważenia policjantów oraz naruszenia ich nietykalności. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjantów z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu w Sulejówku wezwano w rejon ulicy Kopernika, gdzie przy pobliskiej szkole podstawowej, grupa młodych ludzi miała swoim zachowaniem zakłócać spokój okolicznym mieszkańcom.

Funkcjonariusze podjęli interwencję w stosunku do kilku młodych mężczyzn, którzy spożywali tam alkohol. Czterech z nich przyjęło mandaty karne, natomiast dwóch odmówiło przyjęcia mandatów. W związku z tym policjanci pouczyli mężczyzn, że odmowa mandatu będzie skutkowała sporządzeniem właściwego wniosku o ukaranie do sądu.

Podczas policyjnej interwencji 19-latek, który odmówił przyjęcia mandatu, zaczął wyzywać policjantów i szarpać ich za mundury. Policjanci wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem, a w końcu obezwładnili 19-latka i założyli mu kajdanki, aby zapobiec dalszym atakom agresji z jego strony.

19-latek trafił do komisariatu, gdzie został zbadany alkomatem. Okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. W związku z podejrzeniem popełnienia przestepstwa przeciwko funkcjonariuszom, 19-latka osadzono w policyjnej celi.

Kiedy już wytrzeźwiał, przedstawiono mu zarzut znieważenia policjantów oraz naruszenia ich nietykalności. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/dn
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.45 MB)

Powrót na górę strony