Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 27.01.2015

Legionowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na pracowniku salonu gier. 36-letni Daniel A. oraz 32-letni Sebastian K. zostali tymczasowo aresztowani. Za takie przestępstwo może im grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Dwa tygodnie temu ok. godz. 4.30 nad ranem do jednego z legionowskich salonów gier hazardowych weszło dwóch mężczyzn. Używając przemocy i noża oraz grożąc pozbawieniem życia sterroryzowali pracownika i zażądali od niego pieniędzy i kluczy do automatów. Następnie sprawcy uderzając pokrzywdzonego zerwali mu z szyi srebrny łańcuszek i smycz z kluczami. Ponadto ukradli mu zegarek, telefon komórkowy oraz portfel z pieniędzmi w kwocie 650 zł. Chwilę po tym mężczyźni uciekli.

Policjanci po uzyskaniu informacji o przestępstwie natychmiast podjęli działania w celu ustalenia osób podejrzanych. Na miejscu zabezpieczyli nóż, który prawdopodobnie wypadł im podczas ucieczki. Na ulicy przed salonem gier policjanci znaleźli leżące przedmioty należącego do pokrzywdzonego - telefon komórkowy oraz zegarek.

Po kilkunastu minutach funkcjonariusze dysponując rysopisem osób podejrzanych zatrzymali jednego z nich - 36-letniego Daniela A. Mężczyzna miał przy sobie łańcuszek. 36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Okazało się, że ma 2,2 promila w organizmie.

Zatrzymanie drugiego z podejrzanych było dla policjantów już tylko kwestią czasu. W miniony czwartek ok. godz. 10.00 zatrzymali 32-letniego Sebastiana K.

Od prokuratora mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd wobec podejrzanych przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów prowadzących sprawę i zastosował tymczasowy areszt dla Daniela A. na okres dwóch miesięcy, a dla Sebastiana K. trzech miesięcy. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Legionowa karani w przeszłości.

Obecnie trwają czynności, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przebiegu zdarzenia. Kodeks karny za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. 

ek/aw

Powrót na górę strony