Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Portret mężczyny podejrzewanego o oszustwo metodą na tzw. "policjanta"

Data publikacji 24.01.2015

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na tzw. „policjanta”. Oszukana osoba straciła w wyniku tego przestępstwa 70 tysięcy złotych. W sprawie został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który przyszedł po pieniądze. Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają prezentowaną osobę i mogą pomóc w ustaleniu jej tożsamości oraz miejsca pobytu lub mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia.

Ofiarą oszustwa metodą na tzw. „policjanta” padł mieszkaniec Śródmieścia. Do jego mieszkania zatelefonowała kobieta, która przedstawiła się jako kuzynka i po chwili rozmowy rozłączyła się. Następnie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant rzekomo prowadzący akcję mającą na celu zatrzymanie sprawców dopuszczających się oszustw bankowych. Fałszywy policjant poprosił pokrzywdzonego o pomoc w ich ujęciu.

Następnie oszust – telefonista poprosił pokrzywdzonego o wypłacenie z banku wszystkich oszczędności i przekazanie ich osobie, która się po nie zgłosi. Dzwoniący zapewniał pokrzywdzonego, że pieniądze zostaną mu zwrócone po zakończeniu akcji. Pokrzywdzony wypłacił 70 000 złotych i przekazał je nieznanemu mężczyźnie we wskazanym przez dzwoniącego miejscu.

Każdy, kto na prezentowanym portrecie pamięciowym rozpoznaje tego mężczyznę i może pomóc w ustaleniu jego tożsamości, miejsca pobytu bądź ma jakąkolwiek informację na temat zaistniałego zdarzenia, proszony jest o pilny kontakt z policjantami ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Informację można przekazać osobiście w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12 lub w najbliższej jednostce policji, telefonicznie pod numer 22/ 60 383 92 lub 997, a także przesyłać wiadomość na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl

Każdej osobie zapewniamy anonimowość.

ea/rsz
 

Powrót na górę strony