Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 20.01.2015

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną. Jak wynika z relacji kobiety, jej 41-letni mąż od kilku miesięcy stosował wobec jej przemoc, obrażał i groził pozbawieniem życia. Za to przestępstwo Pawłowi I. grozić może teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek policjantów i prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące.

To nie pierwszy raz kiedy Paweł I. wszedł w konflikt z prawem. Mężczyzna był już notowany i karany za inne przestępstwa. Tym razem usłyszał zarzut z artykułu 207§1 kodeksu karnego. To efekt zawiadomienia złożonego przez jego żonę dotyczącego znęcania się fizycznego i psychicznego nad nią.

Z relacji kobiety wynika, że 41-latek od prawie roku bił ją, kopał po całym ciele, ciągnął za włosy, obrażał, poniżał oraz używając noża zastraszał, grożąc pozbawieniem życia. Kres temu, co się działo w domu pokrzywdzonej położyli policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego, którzy zatrzymali Pawła I.

Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz śródmiejskiej prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz

Powrót na górę strony