Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Portret kobiety podejrzewanej o oszustwo metodą na tzw. "wnuczka"

Data publikacji 24.01.2015

Policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na tzw. "wnuczka", do którego doszło w zeszłym tygodniu na terenie gminy Stare Babice. Oszukana osoba straciła w wyniku tego przestępstwa 80 tys. złotych. W sprawie został sporządzony portret pamięciowy kobiety, która przyszła po odbiór pieniędzy. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają prezentowaną kobietę i mogą pomóc w ustaleniu jej tożsamości i miejsca pobytu lub mają jakiekolwiek informacje na jej temat.

W zeszłym tygodniu mieszkanka gminy Stare Babice padła ofiarą oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”. Do jej domu zatelefonowała kobieta i przedstawiła się jako jej córka. Poprosiła o przekazanie pieniędzy, po które miała przyjść jej koleżanka. Gdy po pieniądze zgłosiła się rzekoma znajoma córki, pokrzywdzona przekazała pieniądze w wysokości 80 tys. złotych.

RYSOPIS KOBIETY:

wiek - około 20 lat
wzrost - 165-170 cm
sylwetka - szczupła
włosy - do ramion, proste, koloru czarnego
oczy - duże koloru czarnego
cera - śniada
nos - szczupły
twarz - owalna, mocno umalowana
W chwili zdarzenia kobieta ubrana była w czarny płaszcz.

Biegli z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji KGP sporządzili portret pamięciowy kobiety. Wszystkie osoby, które rozpoznają prezentowaną kobietę i mogą pomóc w ustaleniu jej tożsamości i miejsca pobytu lub mają jakiekolwiek informację na jej temat, proszone są o pilny kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach pod numerem tel. (22) 60 43 221, (22) 60 43 228 lub z najbliższą jednostką Policji tel. 112, 997. Informację można pozostawić również pod całodobowym numerem telefonu (22) 752 80 00 u dyżurnego jednostki, a także przesyłać za pośrednictwem drogi elektronicznej na adres: kppwawzach@policja.waw.pl

Każdej osobie zapewniamy anonimowość.

ea/ego
 

Powrót na górę strony