Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast mandatu i punktów karnych łapówka

Data publikacji 15.01.2015

Dzielnicowi zatrzymali 43-letniego Władysława F. Mężczyzna, kierując audi, nie zastosował się do znaku „zakaz wjazdu”. Policjanci nałożyli mandat i 5 punktów zgodnie z obowiązującymi przepisami. Mężczyzna chciał się ratować, by uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, dlatego próbował przekupić policjantów i usiłował wręczyć im łapówkę. W prokuraturze usłyszał już zarzut.

Dzielnicowi pełnili służbę w swoim rejonie służbowym. W pewnym momencie zauważyli, że kierujący audi pomimo znaku „zakaz wjazdu”, przejechał w niedozwolone miejsce. Mundurowi podjęli interwencję. Zatrzymali samochód i poinformowali kierowcę o popełnionym przez niego wykroczeniu drogowym. W dalszej kolejności nałożyli na niego mandat i 5 punktów karnych, informując jednocześnie o możliwości odmowy przyjęcia mandatu i wówczas o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu.

43-letni Władysław F. zareagował w ten sposób, że wyjął dwa banknoty o nominałach 100 złotych każdy położył na progu samochodu i wyjaśnił, że są to pieniądze dla policjantów w zamian za to, że zapomną o całym zdarzeniu, nie będzie żadnego mandatu i punktów karnych. W tym momencie mężczyzna został poinformowany przez dzielnicowych , że dopuścił się właśnie przestępstwa i zostaje w związku z tym zatrzymany.

Reszta zajęli się już policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Po zgromadzeniu wszystkich materiałów, doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

 

ea/jw

Powrót na górę strony