Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli dwaj włamywacze

Data publikacji 02.01.2015

Dzięki trafnym ustaleniom dzielnicowego zatrzymany został 30-letni Adam C. oraz 28-letni Tomasza L . Mężczyźni podejrzani są o włamanie do garażu na terenie Zalesia Górnego i kradzież narzędzi oraz sprzętu spawalniczego o wartości ponad 7 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Właściciel jednego z garaży mieszczącego się na terenie Zalesia Górnego, który zgłosił się do posterunku i powiadomił policjantów o włamaniu. Jak wynikało z jego relacji do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 grudnia. Nieznani sprawcy wyłamali zamek w drzwiach garażu i skradli z wnętrza urządzenie spawalnicze oraz narzędzia. Zgłaszający sumę strat wycenił na kwotę ponad 7 złotych.

Po kilku godzinach od zgłoszenia dzielnicowy z miejscowego posterunku w trakcie obchodu rejonu służbowego, wytypował osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem.

Jak się okazało ustalenia dzielnicowego były trafne. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do jednego z wytypowanych mężczyzn policjanci ujawnili skradzione dzień wcześniej urządzenie spawalnicze oraz klucze. Wspólnie z policjantami z Prażmowa, zatrzymali również podejrzanych o kradzież z włamaniem 30-letniego Adama C. oraz 28-letniego Tomasza L.

Teraz policjanci ustalają, gdzie zatrzymani ukryli lub sprzedali resztę skradzionych rzeczy. Odzyskany sprzęt trafił do właściciela, a mężczyźni do policyjnej celi.

Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10, o dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.
mb/ij

Powrót na górę strony