Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził przechodniom kuchennym nożem

Data publikacji 31.12.2014

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w nocy w centrum miasta zaczepiał przypadkowo napotkane osoby i groził im nożem. 36-letni Hubert D. miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwieje, w zależności od kwalifikacji prawnej czynu, zostaną mu postawione stosowne zarzuty.

Do zdarzenia doszło tuż po północy w pobliżu jednego z hoteli w centrum miasta. Z relacji świadka, który powiadomił policjantów o tym, co go spotkało wynikało, że pijany mężczyzna zaczepił go, pytając o swoją koleżankę. Kiedy ten odpowiedział, że nie zna takiej osoby 36-latek ruszył w jego kierunku trzymając nóż w ręku. Zaatakowany mężczyzna uciekł i schronił się w hotelu.

Wezwani na miejsce policjanci w Alejach Jerozolimskich zauważyli i zatrzymali mężczyznę odpowiadającego podanemu rysopisowi. Policjanci znaleźli przy Hubercie D. nóż kuchenny z około 20 centymetrowym ostrzem, który 36-latek ukrył w rękawie kurtki.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu. Hubert D., kiedy już wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty. Ich treść będzie zależeć od zeznań świadka, a co za tym idzie kwalifikacji prawnej czynu.

ea/rsz
 

Powrót na górę strony