Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na dwie kobiety, szybko znalazł się w rękach policjantów

Data publikacji 19.12.2014

Dzięki interwencji policjantów ze stołecznego oddziału prewencji oraz czynnościom funkcjonariuszy z wilanowskiego komisariatu na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o napaść na młodą kobietę. Dariusz J. usłyszał także zarzut za próbę kradzieży torebki. Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty. 48-latkowi grozi teraz kara do 12 lat więzienia.

Kilka minut po 19.00 do policjantów ze stołecznego oddziału prewencji pełniących służbę na terenie Wilanowa, podbiegła młoda kobieta, która poinformowała ich, że chwilę wcześniej nieznany jej mężczyzna próbował wyrwać jej torebkę, ale udało jej się uciec i uniknąć kradzieży. Z jej relacji wynikało, że do zdarzenia doszło na terenie skrzyżowania ulicy Lentza i Wiertniczej.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Kiedy sprawdzali rejon, w którym doszło do zdarzenia zauważyli młodą, zapłakaną kobietę. Okazało się, że padła ona ofiarą rozboju. Jak ustalili policjanci, sprawca miał przycisnąć ją do ogrodzenia, uderzyć pięścią w brodę, a potem zabrać jej pieniądze i dokument. Wszystko wskazywało na to, że związek z napaścią może mieć ten sam mężczyzna, który próbował ukraść torebkę.

Dzięki informacjom przekazanym przez pokrzywdzone kobiety oraz szybkiej rekcji mundurowych, osoba podejrzewana o te przestępstwa znalazła się w ich rękach. Policjanci znaleźli przy nim rzeczy należące do jednej z nich. Dariusz J. trafił do wilanowskiego komisariatu, gdzie sprawą zajęli się kryminalni.

Po wykonaniu wszystkich czynności, 48-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Mężczyzna podejrzany jest o rozbój oraz usiłowanie kradzieży. Wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia.
mb/ij

Powrót na górę strony