Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z pomocą przyszedł przypadkowy świadek

Data publikacji 18.12.2014

Dzięki obywatelskiej postawie świadka, grodziscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn tuż po dokonaniu przez nich kradzieży torebki na cmentarzu. Funkcjonariusze ustalili, że 26-latek i 21-latek są podejrzani o dwa inne przestępstwa na szkodę starszych kobiet. Zbigniew G. i Mariusz G. usłyszeli po 3 zarzuty. Wczoraj Zastępca Komendanta Stołecznego Policji i Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz. oraz przedstawiciele władz samorządowych uroczyście wręczyli podziękowanie mężczyźnie, który bezinteresownie przyszedł z pomocą pokrzywdzonej.

Zupełnie inaczej mogła zakończyć się historia pani Krystyny, gdyby nie pomoc przypadkowej osoby. Kobieta wybrała się na cmentarz i podczas porządkowania grobu powiesiła swoją torebkę na pobliskim drzewie. Chwilę później zauważyła dwóch mężczyzn, którzy uciekali z jej torebką w ręku. Gdy złodzieje przeskoczyli przez ogrodzenie, kobieta wybiegła za nimi i zaczęła wołać o pomoc. W pobliżu znalazł się Pan Paweł, wracający z pracy w grodziskim szpitalu, który natychmiast ruszył za uciekającymi mężczyznami. Gdy ich dogonił, próbował odebrać torebkę kobiety. Ci jednak nie zareagowali na słowa mężczyzny. Wtedy świadek poinformował o wszystkim grodziskich policjantów i cały czas szedł za podejrzanymi. Dzięki dokładnym informacjom, 26-latek i 21-latek natychmiast zostali zatrzymani. Funkcjonariusze szybko odzyskali też torebkę pokrzywdzonej kobiety z całą zawartością.

Podczas dalszych czynności grodziscy policjanci dokładnie przeanalizowali wcześniejsze podobne zdarzenia na terenie miasta. Szybko ustalili, że zatrzymani mężczyźni mogli brać udział w dwóch innych kradzieżach torebek. Obie starsze kobiety straciły swoje rzeczy podczas pobytu w kościele. Zbigniew G. i Mariusz G. przyznali się do popełnienia wspólnie trzech przestępstw. Po przedstawieniu zarzutów kradzieży, obaj dobrowolnie poddali się karom.

Wczoraj, podczas przedświątecznego spotkania w grodziskiej komendzie, Zastępca Komendanta Stołecznego Policji - podinsp. Hubert Kowalczewski i Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Maz.- mł.insp. Dariusz Zalesiński uroczyście wręczyli Panu Pawłowi podziękowanie za obywatelską postawę, a starosta - Marek Wieżbicki oraz burmistrz Grodziska Maz.- Grzegorz Benedykciński i Przewodnicząca Rady Miasta - Joanna Wróblewska nagrodzili mężczyznę za bezinteresowną pomoc.
kz/ij

Powrót na górę strony