Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za groźby karalne i zniszczenie mienia

Data publikacji 09.12.2014

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali uciekającego z miejsca zdarzenia 43-letniego Pawła Ż. Mężczyzna groził znajomemu pobiciem i pozbawieniem życia, a dodatkowo nachodził go w mieszkaniu, powybijał mu szyby. W prokuraturze usłyszał 2 zarzuty, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Przed 18.00 patrolowcy zostali skierowani na Przyczółek Grochowski, gdzie do jednego z mieszkań dobijał się mężczyzna, powybijał w oknach szyby i jednocześnie groził lokatorom. Wykrzykiwał, że ich pobije, połamie, a nawet pozabija.

Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, od razu zauważyli, że na ich widok mężczyzna zaczął uciekać. Został zatrzymany chwilę później. 43-letni Paweł Ż. miał poranione od potłuczonego szkła ręce. W trakcie rozmowy ze zgłaszającymi policjanci ustalili,  że 43-latek nie po raz pierwszy pojawił się u pokrzywdzonych. Tym razem jednak był wyjątkowo agresywny, wykrzykiwał bardzo poważne groźby, powybijał szyby w oknach. Napastnik chciał się zemścić za rzekome zeznania pokrzywdzonego złożone przeciwko niemu. Zawiadamiający stwierdził, że bardzo poważnie obawia się, że PaweŁ Ż. może spełnić swoje groźby.Patrolowcy błyskawicznie opanowali sytuację, 43-latek trafił do policyjnego aresztu.

W wydziale dochodzeniowo-śledczym przeprowadzono czynności procesowe i na podstawie zgromadzonych dowodów zatrzymany usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. W prokuraturze podjęto decyzję o skierowaniu wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i Paweł Ż. trafił do aresztu na 3 miesiące. 

jw/aw

Powrót na górę strony