Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drogówki zabezpieczyli prawie 5 tysięcy paczek papierosów

Data publikacji 05.12.2014

W wyniku dokładnej kontroli drogowej toyoty corolli, którą kierował 47-letni Edward A. z powiatu wyszkowskiego, policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy znaleźli i zabezpieczyli prawie 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego przewożenia wyrobów tytoniowych bez akcyzy. 47-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i dobrowolnie poddał się karze.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego prowadzą różnego rodzaju kontrole na drogach, sprawdzają prędkość, stan trzeźwości kierujących, dokumenty i uprawnienia, stan techniczny pojazdów. Często również kontrolują i sprawdzają, czy samochodami nie są przewożone przedmioty takie jak: narkotyki, broń, alkohol czy też papierosy bez znaków skarbowych, a także inne przedmioty mogące mieć związek z przestępstwem, bądź mogące służyć do jego popełnienia.

Policjanci z drogówki prowadzili kontrole prędkości na drodze krajowej nr 50 w gminie Dobre, wykorzystując do tego nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. W pewnej chwili zauważyli toyotę corollę, której prędkość wynosiła prawie 140 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Kierującym okazał się 47-letni Edward A. z powiatu wyszkowskiego. Alkomat wskazał, że był trzeźwy. Policjanci postanowili sprawdzić podejrzane worki, które mężczyzna miał ułożone na tylnych siedzeniach oraz w bagażniku. Znajdowały się w nich kartony z papierosami różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Po przeliczeniu „kontrabandy” okazało się, że w aucie znajduje się prawie 5 tysięcy paczek papierosów. Towar został zabezpieczony w depozycie, a 47-latek osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił podejrzenie popełnienia przestępstwa skarbowego, związanego z nielegalnym przewożeniem towarów bez akcyzy. Takiej treści zarzut karny przedstawiono następnie Edwardowi A.

Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

ea/dn
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.25 MB)

Powrót na górę strony