Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla kolejnych podejrzanych o oszustwa metodą "na policjanta"

Data publikacji 05.12.2014

Mokotowscy kryminalni zatrzymali kolejnych podejrzanych do oszustw metodą „na policjanta”. Dzięki pracy funkcjonariuszy pokrzywdzona 89-latka nie straciła swoich oszczędności, a 23-letni Rafał M. oraz 18-letni Adrian Z. usłyszeli dwa zarzuty za takie przestępstwa i zostali tymczasowo aresztowani. Policjanci ponownie pokazali, że oszuści nie są bezkarni, a tego typu sprawy są szybko wykrywane. Po raz kolejny apelujemy, aby nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom.

Kryminalni pracowali nad kolejną sprawą oszustwa metodą „na policjanta”. Z ich informacji wynikało, że na terenie Warszawy działa grupa przestępcza, która w ten sposób wyłudza pieniądze od starszych osób. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariuszy zostały ustalone osoby wchodzące w jej skład.

Kiedy tylko policjanci uzyskali informację, że sprawcy prawdopodobnie będą próbowali w ten sposób oszukać kolejną osobę, postanowili zatrzymać ich na gorącym uczynku przestępstwa. Wszystko wskazywało na to, że ich ofiara, przekonana, że pomaga w policyjnej akcji, pobrała pieniądze w banku. Kryminalni zatrzymali sprawców chwilę po tym, jak pokrzywdzona kobieta przekazała im gotówkę. Do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy jednym z nich 15 tys. złotych należące do 89-latki.

Czynności procesowe przeprowadzone w tej sprawie przez policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego pozwoliły na przedstawienie dwóm zatrzymanym zarzutów za jeszcze jedno oszustwo dokonane w ten sam sposób. Okazało się, że a 23-letni Rafał M. oraz 18-letni Adrian Z. w połowie listopada najprawdopodobniej brali udział w przestępstwie, a ich łupem padło wówczas 56 tys. złotych. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy obaj nie mają związku z innymi podobnymi zdarzeniami.

Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyzn na okres trzech miesięcy. Może im grozić kara do 8 lat więzienia.

Komenda Stołeczna Policji oraz Urząd m.st. Warszawy prowadzą akcję informacyjną, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów.

mb/aw


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.57 MB)

Powrót na górę strony