Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzęt odzyskany, złodziej i paser zatrzymani

Data publikacji 28.11.2014

Policjanci z Woli wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Kobyłce rozwiązali sprawę kradzieży sprzętu o wartości blisko 12 tys. złotych. Funkcjonariusze najpierw zatrzymali Łukasza O., który podejrzany jest o kradzież, a następnie ustalił pasera, u którego znaleźli skradzione przedmioty. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty karne. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd.

 

Cała sprawa zaczęła się miesiąc temu, gdy do komendy na Woli zgłosił się przedstawiciel dużej firmy usługowej i poinformował o kradzieży. Sprawcy zdarzenia ukradli myjkę ciśnieniową, maszynę myjącą oraz zamiatarkę o łącznej wartości ponad 12 tys. złotych. Kryminalni natychmiast przystąpili do działania. W ciągu kilkunastu godzin ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. Ponieważ mężczyzna nie przebywał w miejscu swojego zameldowania, rozpoczęto jego poszukiwania.

Kilka dni temu wpadł on w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kobyłce. Łukasz O. został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Żytniej 36. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, działając w okresie recydywy. Funkcjonariusze prowadzący czynności ustalili także dane personalne pasera, który odkupił ukradziony sprzęt. W wyniku przeszukania urządzenia odzyskano, a 30-letni Kamil S. zatrzymano, jako osobę podejrzewaną o paserstwo w tej sprawie.

Za kradzież i paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

jb/aw

Powrót na górę strony