Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże sklepowe

Data publikacji 28.11.2014

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież. 16-letnia kobieta i jej o 2 lata starszy kolega wpadli w jednym ze sklepów w centrum miasta. Obywatele Ukrainy mieli przy sobie spodnie, swetry i koszule o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów odzieżowych. Uwagę ekspedientki zwróciło dziwne zachowanie kobiety w przebieralni, która zamiast przymierzać ubrania próbowała prawdopodobnie usunąć z nich zabezpieczenia. 16-latka weszła do kabiny z kurtką i koszulą, a wyszła z niej już tylko z kurtką, po czym próbowała wyjść nie płacąc za towar. Wtedy została ujęta przez pracownika sklepu. Kobieta koszulę z wyrwanym chipem ukryła w kieszeni torebki.

Kiedy na miejsce przyjechali policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego okazało się, że z kobietą w sklepie jest jej 18-letni kolega. W plecaku mężczyzny policjanci ujawnili spodnie, trzy koszule oraz dwa swetry pochodzące z kradzieży w innych sklepach galerii handlowej. Wezwani na miejsce sprzedawcy tych placówek potwierdzili ten fakt.

Zatrzymani przyznali się do kradzieży ubrań. Za to przestępstwo dorosłemu sprawcy czynu karalnego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
rsz/ij

Powrót na górę strony