Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywłaszczył kody rabatowe

Data publikacji 29.11.2014

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 28-latka, który nielegalnie przywłaszczył kody rabatowe jednego ze sklepów internetowych i za ich pomocą robił w nim zakupy. Michał M. będzie odpowiadał za oszustwo. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali 28-letniego Michała M. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nielegalnie wszedł w posiadanie dużej ilości kodów rabatowych. Kody te jeden z banków przydzielał w ramach promocji osobom, które wykonały dużą ilość transakcji kartą płatniczą.

Michał M. utworzył na stronie sklepu internetowego 10 kont, które zasilił kodami o wartości 50 złotych. W ten sposób od marca do września tego roku, dzięki kodom, dokonywał zakupów. Zamawiał głównie sprzęt elektroniczny, który następnie sprzedawał.

Podczas przeszukania mieszkania 28-latka, policjanci zabezpieczyli telefon, laptop i router, które mężczyzna wykorzystywał do popełnienia przestępstwa.

Michał M. spowodował, że bank stracił około 30 tysięcy złotych.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea
 

Powrót na górę strony