Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy z przemytu w rękach policjantów

Data publikacji 25.11.2014

Ponad 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zabezpieczyli policjanci z Bielan. Specjaliści zwalczający przestępczość gospodarczą namierzyli 48-latkę w pobliżu bazaru Wolumen. Kobieta oferowała swoim klientom produkty pochodzące z przemytu. Beata N. odpowie za popełnienie przestępstwa, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Bielańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą stałe kontrole miejsc, w których może dochodzić do handlu towarami pochodzącymi z przemytu. Funkcjonariusze mają „na oku” między innymi bazary i targowiska. To właśnie w pobliżu jednego z nich funkcjonariusze namierzyli kobietę, oferującego swoim klientom papierosy. Część papierosów schowana była w pomieszczeniu gospodarczym, część kobieta miała przy sobie.

Przeznaczone do sprzedaży produkty nie posiadały, wymaganych prawem polskich znaków akcyzy skarbowej. 48-latka została zatrzymana. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli jeszcze kilkaset paczek papierosów pochodzących z przemytu. Funkcjonariusze w sumie zabezpieczyli ponad 1500 paczek papierosów.

Kobieta teraz odpowie za popełnienie przestępstwa za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ea/eb
 

Powrót na górę strony