Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowali włamać się do lombardu, trafili do policyjnej celi

Data publikacji 24.11.2014

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowgo z Pragi Północ zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do lombardu. Funkcjonariusze, chwilę po zgłoszeniu, niedaleko od miejsca przestępstwa, rozpoznali dwie osoby, których wizerunek odpowiadał sprawcom zarejestrowanym na monitoringu. Z ustaleń policjantów wynika, że obaj mężczyźni zdemontowali roletę, potem uderzali młotkiem w szybę próbując ją wybić w ten sposób. Spłoszeni alarmem, rozpoczęli ucieczkę, którą zakończyli w policyjnym areszcie. Krzysztof Sz. i Mariusz T. już usłyszeli zarzuty.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego z północnopraskiej komendy zostali zaalarmowani o tym, że dwóch mężczyzn próbowało włamać się do lombardu. Nie czekając długo, funkcjonariusze udali się na miejsce. Tam, po obejrzeniu monitoringu, udali się na poszukiwanie sprawców. Dosłownie kilka minut później zauważyli dwóch mężczyzn, których wizerunek odpowiadał sprawcom zarejestrowanym na nagraniu.

Krzysztof Sz. i Mariusz T. zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem usiłowania kradzieży z włamaniem i trafili do policyjnego aresztu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni najpierw zdemontowali roletę, a następnie, przy użyciu młotka, próbowali wybić szybę.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Okazało się, że wartość strat została oszacowana na kwotę ok. 8.000 złotych. Po zebraniu materiału dowodowego, obaj podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ms/aw

 

Powrót na górę strony