Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za znęcanie, znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza

Data publikacji 14.11.2014

Policyjnym dozorem został objęty mężczyzna, którego zatrzymali mokotowscy mundurowi. Stanisław D. jest podejrzany o znęcanie się nad swoją żoną, naruszenie nietykalności funkcjonariusza oraz znieważenie mundurowych. Interwencja stróżów prawa oraz decyzja kobiety o złożeniu w tej sprawie zawiadomienia, doprowadziła wczoraj do przedstawienia 55-latków zarzutów. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące interwencji domowej. Z relacji zgłaszającej kobiety, która oczekiwała na patrol przed blokiem, wynikało, że jej mąż wrócił pijany do domu, wszczął awanturę i uderzył ją kilkukrotnie w twarz. Policjanci udali się do jej miejsca zamieszkania, gdzie miał znajdować się mężczyzna. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka, 55-latek zaczął obrażać kobietę i obrzucił wyzwiskami również ich. Następnie próbował wypchnąć jednego z policjantów z pokoju, niszcząc mu przy tym mundur.

Policjanci wobec agresywnego 55-latka, aby go obezwładnić i założyć mu kajdanki, musieli użyć siły fizycznej. Stanisław D. został przewieziony do komendy, a jego żona zdecydowała się opowiedzieć o wszystkim mundurowym i złożyła w tej sprawie zawiadomienie. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie już od jakiegoś czasu.

55-latek usłyszał cztery zarzuty. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się, naruszenie nietykalności funkcjonariusza i znieważenie mundurowych. Wczoraj prokurator zadecydował o objęciu go policyjnym dozorem. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

mb/aw

Powrót na górę strony