Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za skradzionym pojazdem i dwóch zatrzymanych na gorącym uczynku

Data publikacji 13.11.2014

Policjanci z Legionowa i Nieporętu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież suzuki, 45-letniego Michała A. i 40-letniego Pawła W. Auto warte 40 tysięcy złotych skradziono z parkingu w Legionowie. Uciekający mężczyźni spowodowali kolizję z przejeżdżającym mercedesem i goniącym go policyjnym radiowozem. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Paweł W. trafił do aresztu na 3 miesiące. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek przed południem na numer alarmowy anonimowo zatelefonowała osoba z informacją, że z jednego z legionowskich parkingów dokonano kradzieży samochodu suzuki grand vitara. Na miejsce natychmiast wysłano policyjne załogi. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że jedna z osób podejrzanych porusza się samochodem marki opel na skradzionych tablicach rejestracyjnych, a druga skradzionym suzuki.

Policjanci natychmiast podjęli pościg. Na ul. Strużańskiej w Legionowie namierzyli samochody. Kierujący nie reagowali na sygnały świetlne i błyskowe radiowozów nakazujące zatrzymanie. Nagle kierujący suzuki i oplem gwałtownie zawrócili i zaczęli uciekać w stronę Legionowa. Następnie kierujący suzuki porzucił pojazd i na oczach policjantów przesiadł się do opla. Dalej mężczyźni, uciekając ze znaczną prędkością, na skrzyżowaniu zderzyli się z przejeżdżającym mercedesem, najechali na znak drogowy, a następnie spowodowali kolizję z radiowozem.

Po kolizjach Michał A. został zakleszczony w samochodzie, a Paweł W. dalej uciekał pieszo. Po krótkim pościgu na terenie jednej z pobliskich posesji został zatrzymany.

Podczas oględzin pojazdów policjanci zabezpieczyli podpięty sprzęt, za pomocą którego prawdopodobnie uruchomili suzuki oraz inne przedmioty, w tym tablice rejestracyjne, które mogły służyć do celów przestępczych i pokonywania zabezpieczeń antykradzieżowych w samochodach.

Obaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu wołomińskiego, mają za sobą przeszłość kryminalną. Paweł W. za kradzieże samochodów przebywał w zakładzie karnym, skąd został zwolniony na początku sierpnia tego roku.

Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzut wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem pojazdu. Dodatkowo Paweł W. działając w warunkach recydywy.

Prowadzący sprawę złożyli w prokuraturze wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Paweł W. został aresztowany na 3 miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ek
 

Powrót na górę strony