Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł "krewny"

Data publikacji 13.11.2014

Policjanci z Targówka ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo na „krewnego”. Do przestępstwa doszło na terenie Targówka w październiku br. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzoną, podawał się za krewnego, a potem również za funkcjonariusza. Przekonywał kobietę, że bierze udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu jeszcze inne oszustwo. 30-latek, na wniosek prokuratury, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Kryminalni z Targówka ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Do zdarzenia doszło na terenie Targówka w październiku br. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzoną, podawał się za krewnego, a potem również za funkcjonariusza, przekonując, że bierze udział w akcji, dzięki której oszuści zostaną zatrzymani. Pokrzywdzona, sądząc, że dzieje się tak naprawdę, przekazała  swoje oszczędności w wysokości 12.000 złotych.

 

Policjanci w trakcie dalszych ustaleń udowodnili 30-latkowi jeszcze inne oszustwo, gdzie mężczyzna na terenie innej dzielnicy wyłudził od 78-latka pieniądze w wysokości 6.000 złotych. 

 

Krzysztof K. trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego, podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty oszustwa dzialając w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, 30-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

 

Pamiętajmy !


Jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy), sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny. Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi. Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję. Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.

ms/aw

Powrót na górę strony