Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny borsuk z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 07.11.2014

W tym tygodniu policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III w towarzystwie policyjnego borsuka gościli w Przedszkolu nr 102 na Ochocie oraz w Przedszkolu Tralala w Ursusie. Spotkania miały na celu utrwalenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa. Maskotka stołecznej Policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.

Tym razem maskotka stołecznej Policji - borsuk - oraz policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III odwiedzili dzieci w przedszkolu przy ulicy Siewierskiej oraz przy ulicy Przemysława w Ursusie.

W trakcie wspólnej zabawy z maluchami funkcjonariusze przypomnieli, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, jak należy zachować się wobec osób obcych oraz w przypadku ataku agresywnego psa. Dzieci dowiedziały się również, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego. Ponadto mundurowi przypomnieli przedszkolakom o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Podczas spotkania maluchy mogły przymierzyć umundurowanie policyjne i obejrzeć policyjny radiowóz. Wywołało to ogromną radość nie tylko u przedszkolaków.

Dzieci były zachwycone wizytą niecodziennych gości. Na zakończenie policjanci otrzymali rysunki przedstawiające ich codzienną pracę.

ss/aw

Powrót na górę strony