Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie wyrabiał alkohol

Data publikacji 06.11.2014

20 litrów alkoholu, urządzenia do destylacji alkoholu oraz beczkę z zawartością blisko 200 litrów płynu tzw. „zacieru” ujawnili w Radzyminie funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy. Alkohol nielegalnie, wbrew ustawie o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, produkował 37-letni Rafał K. Mężczyzna już został przesłuchany. Teraz może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej Komendy udali się do Radzymina, gdzie na jednej z posesji, miał być nielegalnie wytwarzany alkohol. Kontrola pomieszczeń należących do 37-latka potwierdzała tą informację. Policjanci ujawnili nie tylko urządzenia służące do destylacji alkoholu, beczkę z zawartością 200 litrów płynu tzw. „zacieru” lecz również trzy szklane naczynia z zawierające 20 litrów już przygotowanego do spożycia alkoholu.

Ujawnione produkty oraz urządzenia policjanci zdeponowali w magazynach Komendy. Rafał K. został przewieziony do policyjnej jednostki, gdzie został przesłuchany. Teraz zgodnie z obowiązującą ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, za wyrabianie alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestrów może mu grozić kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

ea/ts

Powrót na górę strony