Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być kredyt jest zarzut

Data publikacji 06.11.2014

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą udaremnili kolejnej osobie wyłudzenie kredytu. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach, chciała uzyskać pożyczkę w wysokości 30 tys. złotych. Mundurowi przedstawili już 55-latce zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą uzyskali informację, że 55-letnia mieszkanka Warszawy próbując uzyskać pożyczkę w wysokości 30 tys. złotych, prawdopodobnie przedłożyła w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Funkcjonariusze udali się do jej miejsca zamieszkania i zatrzymali ją.

Z informacji policjantów wynika, że kobieta, starając się o kredyt, przedłożyła „lewe” dokumenty w placówce bankowej przy ulicy Puławskiej. 55-latka tłumaczyła funkcjonariuszom, że potrzebowała pieniędzy, aby spłacić inne zadłużenie. Mundurowi przedstawili jej już zarzut za usiłowanie oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony