Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany usłyszał 3 zarzuty

Data publikacji 03.11.2014

Dochodzeniowcy przedstawili zatrzymanemu przez patrolowców 35-letniemu Michałowi F. trzy zarzuty. Mężczyzna odpowie za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną i teściową, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowi rocznej córki oraz stosowanie przemocy wobec policjanta w celu zmuszenia go do zaniechania czynności służbowych.

Patrolowcy zostali skierowani na interwencję w związku ze zgłoszoną awanturą domową. Przed wskazanym mieszkaniem w klatce schodowej oczekiwała na mundurowych roztrzęsiona kobieta.

W rozmowie ze zgłaszającą policjanci ustalili, że w lokalu znajduje się jej pijany mąż, który od kilku już lat znęca się nad nią i jej matką. Tym razem, po raz kolejny wszczął awanturę, wyzywał, groził, szarpał, bił po twarzy. Na koniec zamknął się z małymi dziećmi i teściową w mieszkaniu i nikogo nie chciał wpuścić.

Policjanci bardzo szybko opanowali sytuację. 35-letni Michał F. był bardzo nerwowy i agresywny w stosunku do funkcjonariuszy. Nie chciał okazać dokumentu tożsamości ani też podać danych osobowych, a nawet odepchnął jednego z policjantów. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu we krwi. Trafił do policyjnego aresztu.

W wydziale dochodzeniowo-śledczym przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania się psychicznego i fizycznego trwającego już prawie 4 lata, do tego okazało się, że mężczyzna, mając pod opieką roczną córeczkę, pozostawił ja samą w pokoju z otwartym oknem i dziecko weszło na parapet, w ten sposób naraził dziewczynkę na bezpośrednią utratę życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 3 zarzuty, odpowie on również za stosowanie przemocy wobec interweniującego policjanta w celu zaniechania dalszych czynności służbowych.

ea/jw
 

Powrót na górę strony